2010.05.04.

Mit teszünk ha szükségünk van egy információra? Kedvenc keresőnket használva elindítunk egy keresést az adott kifejezésre, hátradőlünk és már az ölünkbe is huppan a végeredmény, a keresett információ, kép, videó, gyakorlatilag bármi..
De, tudjuk-e kinek köszönhetjük mindezt?
Paul Flaherty, a Minnesotában felnövő majd a Stanford egyetem diplomát szerző elektromérnök aki fiatal szoftvermérnökként majd kutatómárnökként dolgozott a Szilícium-völgyben. A kereső ötlete állítólag egy ebéd közben született: miközben Paul Flaherty és kollégái arról vitatkoztak, hogy mi lesz internet jövője, milyen irányba tart a Gopher.
Ekkor született meg az ötlet:
azaz, az interneten elérhető összes honlapot tegyük be egy hatalmas adatbázisba (index), majd később ezen adatbázisban keressünk. Az ötlet kiválóságát gyorsan elismerték, azonban ki kellett találni az indexelés módszertanát.
A megoldás egy szoftver volt, gyakorlatilag az első keresőrobot, a “bot” . A keresőrobot látogatja a honlapokat, olvassa őket, majd követi a linkek útját más honlapok felé. Közben tárolja az adatokat és frissíti a meglévőket amennyiben azok változnak.
Flaherty tehát kitalálta az indexelést, feltalálta a keresőrobotokat, majd elindította a világ első keresőjét az Altavistát. Ekkoriban kísérleti jelleggel működő Altavista (altavista.digital.com ) hamar bizonyított, önálló cég lett és üzleti vállalkozásként is sikert sikerre halmozott.
Paul Flaherty 2006 májusában váratlanul távozott el közülünk.